Dnes, 7. října 2020, se v Olomouci konalo jednání Stálé rady ČBK. Její členové vyzývají věřící, aby se modlili růženec za ukončení pandemie COVID-19. Text výzvy naleznete níže:

Pozdravujeme Vás z jednání Stálé rady ČBK v den památky Panny Marie růžencové. Prosíme Vás o modlitbu posvátného růžence na úmysl ukončení pandemie nemoci COVID-19. Modlitba růžence je mocným, a přitom snadno dostupným prostředkem, který je vždy k dispozici. Využívejme jej zvláště v situaci omezených možností účastnit se bohoslužby. Sjednotit se můžeme při modlitbě na tento úmysl každý večer ve 20.00 hodin, ať sami či společně v rodinách.

Na konec je možné připojit společnou modlitbu národů proti pandemii, doporučenou předsedy biskupských konferencí evropských zemí:

Bože, náš Otče, Stvořiteli světa, vemohoucí a milosrdný,
z lásky k nám jsi poslal na svět svého Syna
jako lékaře našich duší a těl.

Shlédni na své děti,
které se v této obtížné, zmatené a zděšené době v mnoha částech
Evropy a světa na Tebe obrací a hledají sílu, spásu a úlevu.

Osvoboď nás od nemoci a strachu, uzdrav naše nemocné,
utěš jejich rodiny, dej moudrost našim vládcům,
sílu a odměnu našim lékařům, sestrám a dobrovolníkům,
věčný život mrtvým.

Neopusť nás v době zkoušky, ale osvoboď nás ode všeho zla.

O toto prosíme Tebe, který se Synem a Duchem Svatým
žiješ a kraluješ na věky věků. Amen.

Maria, Matko uzdravení a naděje, oroduj za nás!

Milí farníci i návštěvníci webu,

od 1. července došlo ke změně duchovního správce ve farnostech Kovářov, Lašovice a Klučenice. Novým správcem farnosti se stal páter Mgr. Vavřinec Martin Šiplák, O.Praem., doposud působící v Jihlavě. Od tohoto data veškeré záležitosti kolem svátostí křtu, biřmování a manželství je potřeba řešit s ním. Do doby jeho nástupu ho budu zastupovat já, nebo v případě, že budu muset nastoupit do své nové farnosti, tak někdo z milevských spolubratří.

Kontakt: P. Vavřinec M. Šiplák, 775 143 442, martin.siplak(a)centrum.cz.

P. Atanáš

Přihlásit se k odběru Kovářov, Předbořice a Kostelec nad Vltavou RSS