Nabídka pro dobu postní

Každoroční prožívání postní doby je příhodný čas pro vystoupení na posvátnou horu Velikonoc. Postní doba totiž svojí povahou připravuje věřící na slavení velikonočního tajemství. V této době jsou katechumeni uváděni k přijetí iniciačních svátostí – křtu, eucharistie a biřmování. Ti z nás, kteří jsme již křest přijali se pak horlivým pokáním připravují k obnovení křestního vyznání o velikonoční vigilii, a to horlivějším nasloucháním Božímu slovu a modlitbou. Proto vám nabízím následující aktivity pro dobu postní:

České Švýcarsko (autor: Václav Sojka)Postní duchovní obnova

Přijměte, prosím, pozvání na Postní duchovní obnovu v milevském klášteře.

V pátek 16. 2. od 18:30 je přednáška Mons. Františka Radkovského, emeritního biskupa plzeňského o Turínském plátně s promítáním v Latinské škole.

Dále se pokračuje v sobotu 17. 2. od 9:00, kdy začíná 2. přednáška otce biskupa v Latinské škole a v 10:30 je mše svatá v bazilice. Možnost svátostí smíření během dopoledne. Nenechme si ujít tuto příležitost ztišení a obnovy!

Modlitba křížové cesty

V našich farnostech se budeme pobožnost křížové cesty modlit takto:

V Kovářově ve středu od 16:30 v neděli od 15:00.

V Předbořicích ve čtvrtek po mši svaté.

V Milevsku je možné se zúčastnit modlitby křížové cesty:

V kostele sv. Bartoloměje:

ve středu a v sobotu přede mší svatou v 16:20
ve čtvrtek po ranní mši svaté (s knězem).

V pátek bude křížová cesta v přírodě za klášterem (v případě nepříznivého počasí v bazilice). Sraz před bránou kláštera vždy v 17:00.

Podpora Domácího hospice Athelas

V době postní budete mít možnost také podpořit konkrétní charitativní projekty. Kromě tradičních papírových postních pokladniček pro Charitu budete moci do pokladniček v kostelích dávat příspěvky na písecký Domácí hospic Athelas. Podle učení církevních Otců má modlitbu doprovodit půst a to, co ušetříme postem, můžeme darovat těm, kdo jsou potřební. Myslím, že je vhodné podpořit ty, kteří naši podporu potřebují a kteří se starají o naše nemocné a umírající v našich končinách a tím může být třeba i právě písecký hospic.