25. července (čtvrtek) – Naléhavá výzva…

Den jsme zahájili růžencem, který jsme se šli pomodlit do míst golfového hřiště. Cestou jsme obdivovali nádherně udržované a heboučké greeny, ale také nás trápilo velké množství ovádů, kteří nás viděli jako chutnou snídani. Po růženci následovala snídaně a po ní pak Anička a Bára zúročily své hodiny práce na hře Expedice.

Hlavní myšlenka spočívala v tom, že každá ze skupin se vydala na Expedici do neznámé země. Při ní fyzicky ušli kolem deseti kilometrů chůze a úkolem bylo pozorovat vše Vstup do fotogaleriezajímavé, co po cestě uvidí, a co nejvíce podrobností si zapamatovat. Informace měly v neznámé zemi cenu zlata a platilo se jimi. Až se skupiny vrátily na faru (tedy došly do středu neznámé země), čekal je, vysílené a umořené horkem, důležitý úkol, svést boj s obludami, které mezitím vedoucí připravili na stromech ve farní zahradě. Obludami byly balónky naplněné vodou, ale každý obsahoval také vršek od PET lahve s kódem, které pomohl při luštění tajenky, kterou každá skupina našla po snědení buchty, kterou byla vybavena před cestou do neznámé země. Každé družstvo navíc smělo sbírat vršky jen své barvy. Pak se měřilo množství nachytané vody po souboji s obludami a zároveň bylo důležité získat co nejvíce vršků pro rozluštění šifrovaného textu. Pokud vršky scházely, tak si je mohla skupina koupit výměnou za informace, na které byla tázána u vedoucích. Hra byla velmi zábavná a dlouhá, protáhla nám docela oběd, který nám pak ale o to více chutnal…

Vstup do fotogaleriePo obědě a odpočinku následovalo zamyšlení na téma: Kdo jsem? Využili jsme příběhu biblického Zachea, který se setkal s Ježíšem, a toto setkání znamenalo proměnu jeho života.

Po zamyšlení jsme slavili v místním kostele mši svatou a následovala večeře. Na večer byl nachystaný film „Klass“, který ukazoval na reálném příběhu šikany v jedné estonské třídě, jak moc může ublížit člověku to, když se na něj nespravedlivě dívají druzí. Na postavě šikanovaného Josefa, kterého se ve filmu dokázal z celé třídy zastat jedině jeho kamarád Kaspar, jsme viděli, že něco takového může mít opravdu tragické následky, kdy jde opravdu o život. Film byl natočen hodně realisticky, režisérům možná šlo hodně o to, aby film s divákem pohnul, což ale mělo za následek, že mnozí z nás ho těžko „rozdýchávali“…

Závěrečná bilance pak opět uzavřela náš den.

Video:


Ukázka ze hry Expedice...


Články: