Zápis z jednání farní rady 23. září 2011

Setkání bylo dohodnuto na posledním setkání, které se uskutečnilo 25. března. Zápis z tohoto jednání je zde.

Začátek byl v 19 hodin, přítomni: paní Marie Robová, paní Marie Wudiová, pan František Krejčí a pan Ing. Luboš Bolek. Omluvil se pan Jaroslav Kahoun.

Probírali jsme tyto body:

1. Otec Řehoř krátce zmínil některé akce, které se povedly uskutečnit od minulého setkání. Zejména setkání Přebomilu a taky dětský tábor. Dále bylo zmíněno diecézní setkání mládeže v Kájově, které se uskuteční v termínu 1. října a také setkání mládeže v nedalekých Obděnicích, které bude o týden později. Shodli jsme se na tom, že pro nás dostupnější bude druhé setkání.
  2. Situace setkávání lektorů. Již dlouho nebylo a je to potřebná věc, proto bylo dohodnuto, že bude další co nejdříve.
  3. Informace o získání grantu pro rekonstrukci vchodu na hřbitov v Předbořicích. V současné době už se oprava vstupní brány realizuje a moc pěkně. Farnost Kovářov na tuto akci získala 15 tis. z grantu Jihočeského kraje Úcta k předkům a větší část prostředků – prakticky zbytek, farnosti laskavě věnuje Obec Kovářov.
  4. Situace kolem kotle na faru. Kotel na faru je potřebný, zejména proto, aby mohl být objekt intenzivněji využíván. V současnosti provádíme přípravu na zapojení se do programu XXVI. výzvy Operačního programu Ministerstva životního prostředí, který umožňuje církvím získat přístup k prostředkům na pořízení nízkoemisních kotlů. Současně tedy se zvýšením komfortu vytápění fary zlepšíme i své chování k životnímu prostředí.
  5. Sbírky na potřebu kostela, byla učiněna reflexe závěru minulé ekonomické rady, který se nepodařilo realizovat (oznamování sbírek vždy před začátkem bohoslužby), proto jsme se dohodli, že na tuto věc rezignujeme.
  6. Střecha na kostele – bylo provedeno její zaměření, ovšem projekt nám dosud nebyl dodán. Toto je základní předpoklad pro jakékoliv žádosti o granty pro získání potřebných finančních prostředků.
  7. Otec Řehoř informoval o provedené mimořádné inventarizaci, která proběhla během prázdnin. Výsledkem je nový inventární soupis majetku.
  8. Další informací bylo připravované setkání kněží našeho vikariátu, které se zde uskuteční 16. dubna na faře. Vše realizujeme jako obvykle svépomocí.
  9. Dalším bodem byl dotaz pana Krejčího, zdali se farní rada týká i Předbořic, na což bylo odpověděno otcem Řehořem, že ano. Bylo tedy dohodnuto, že do farní rady budou přibráni alespoň tři zástupci z Předbořic a okolí, kteří budou ochotni pomoci. Byli osloveni tři zástupci: paní Ludmila Zajíčková, pan Jiří Soukup a pan Petr Marešovský, kteří nabídku přijali.
  10. Dále se jednalo o natření okapů a střechy na faře. Bylo dohodnuto, že se podrobněji touto věcí bude zabývat na příští schůzce.

Tím bylo jednání ukončeno. Příští farní rada bude 23. března 2012.

Sepsal Řehoř J. Žáček.