Zápis z jednání farní rady 27. září 2013

Dne 27. září se konalo další setkání farní a ekonomické rady farnosti Kovářov. Setkání se konalo jako obvykle na faře v Kovářově a začali jsme v 19 hodin prohlídkou nově nainstalovaného kotle Benekov na uhlí.

Přítomni: paní Marie Robová, paní Ludmila Zajíčková, paní Marie Wudiová, pan Luboš Bolek, pan František Krejčí a pan Jiří Soukup. Omluveni: Pan Jaroslav Kahoun a pan Petr Marešovský.

• Nejdříve jsem farní radu seznámil s proběhlými investicemi od posledního setkání. Největší investicí bylo pořízení nového automatického kotle Benekov na faru (142 tis.). S tím souvisela nutnost provést vložkování komínového tělesa (35 tis.). V létě proběhla rekonstrukce rozpadlého schodiště na faru, chodníku pod brankou a vyklizení farní budovy v 1. patře (10 tis.). Vysvětlil jsem, proč se pořizoval zrovna takový kotel v takové konfiguraci. Investice byly farní radou schváleny bez výhrad.
  • Do budoucna by bylo dobré v dohledné době dovybavit vytápěcí systém i kombinovaným bojlerem na ohřev teplé vody v době, kdy je kotel prakticky v neustálém provozu. V instalaci je již na tuto věc pamatováno a bude tedy snadno proveditelná. Náročnost odhaduji na zhruba 10-12 tis. Kč. Farní rada tento záměr schválila.
  • Dalším bodem byla informace, že nás čeká oprava vypouklé omítky stropu nad kůrem v kostele v Předbořicích. Tato oprava je již objednána a přislíbena. Toto bylo vzato na vědomí.
  • Střecha fary. Zde jsme se snažili naplánovat strategii. Bylo doporučeno pokusit se o opětovné zařazení projektu do grantového programu rekonstrukce kluboven a základen mládeže. Padly i návrhy na další dotační tituly, které prozkoumám. Jinak budeme šetřit a až bude dostatek financí, tak pak dojde k realizaci akce.
  • Pak jsem informoval o záměru etapové rekonstrukce fasády kostela v Předbořicích. Samozřejmě se při tom budeme snažit zajistit opět nějaký grant. Je třeba však nejdříve vyřídit potřebnu agendu, především Závazné stanovisko památkového orgánu. Tuto žádost podám v co nejbližší době.
  • Dalším bodem byl můj návrh na farní setkání v nějakém větším sále, např. Zahořanech, které by nám v rámci farnosti umožnilo bližší kontakt a společně prožité chvíle i mimo kostel. Tato věc byla předložena k úvaze a na příštím setkání už tento návrh zkusíme konkretizovat.
  • Příští farní rada bude, dá-li Pán Bůh, 21. března 2014 v 18 hodin opět na faře v Kovářově.
  • Schůze skončila v 20.15.

Zapsal Řehoř J. Žáček.