Koncert v Kostelci 9. dubna 2012

V pondělí 9. dubna jsme v našem kostele Narození Panny Marie v Kostelci nad Vltavou přivítali pana Jaroslava Tůmu a pana Josefa Somra na koncertu, který se uskutečnil u příležitosti otevření sezóny v místním obecním muzeu.

Vstup do fotogalerieZároveň byla tato akce načasovaná do velikonočního oktávu, tedy do oslavy Pánova vzkříšení. Ve 14 hodin začal program, který byl velice poutavý. Hudba a mluvené slovo tvořily jeden celek, který se dotkl témat estetiky, kultury, etiky. V podání pana Josefa Somra jsme si vyslechli úvahy Alberta Shweitzera, Jana Jakuba Ryby a Petra Lotara. Pan Jaroslav Tůma interpretoval skladby Johana Philippa Kriegra, Františka Xavera Brixiho, Johanna Sebastiana Bacha a dalších, jak se můžete dočíst níže v programu. Za krásný koncert děkujeme a těšíme se, že je začátkem dalších koncertů, které se v Kostelci budou dále odehrávat.

Řehoř J. Žáček

Kliknutím na fotografii se dostanete do fotogalerie, kterou můžete prohlížet po stisknutí odkazu start slideshow. V prohlížeči Chrome a Internet Exlorer (7, 8 a 9) si můžete nainstalovat doplněk cooliris, který vám umožní galerii procházet v efektních 3D zobrazení.

Program:

Johann Philipp Krieger (1649-1725): Toccata a fuga in a
Petr Lotar:  Schweitzerovo poselství jako životní melodie
Antonio de Cabecon (1510-1566): Differencias sobre la Pavana Italianana
Albert Schweitzer a Jakub Jan Ryba: O současném světě
Jan Zach (1699-1773): Fuga a moll
Jakub Jan Ryba: O hudbě
Johann Kaspar Kerll (1627-1693): Ciaccona in d
Albert Schweitzer: Co je kultura?
Josef Seger (1716-1782): Preludium a fuga D dur
Jakub Jan Ryba: O působení hudby