Rodina Předbořice

Přihlásit se k odběru zdroj Rodina Předbořice
Aktualizace: 10 min 5 sek zpět

Registrace na letní tábor SPUŠTĚNA

St, 03/03/2021 - 13:44

Zveme tě na náš letní tábor, který proběhne v Předbořicích od 18. do 24. července 2021.
Pokud jsi ročník 2010 - 2013 (včetně), neváhej a registruj se.
Registrovat se můžeš ZDE.

Téma letošního tábora zní Apoštol Pavel známý – neznámý.
Cena činí 2200,- Kč.
V případě dotazů kontaktujte hlavní vedoucí s. M. Annu - Olinu Smolárovou na telefonním čísle +420 733 755 851 nebo pište na predborice@frantiskanky.cz.

Těšíme se na tebe!

 

Podpořte nás

Po, 15/02/2021 - 14:33

Milí přátelé,

jako každoročně bychom pro Vás v tento čas připravovali Křesťanský ples, dětský karneval a společně bychom oslavili výročí založení Domova sv. Zdislavy. Kvůli současné situaci to ovšem není možné. Toto jsou pro nás však akce, jejichž výtěžek jde právě na provoz Domova sv. Zdislavy a o který tak letos přicházíme. Pokud tedy chceme zachovat naši školku a pokračovat v tom, co děláme, potřebujeme Vás, naše dobrodince.

Podpořte nás. Pomoci nám můžete jednorázovým, či pravidelným příspěvkem na č. ú.: 162188931/0300.
Váš dar v jakékoli výši je pro nás velkou pomocí. Děkujeme!

Děkujeme za Vaši podporu a přízeň. Děkujeme za to, že právě díky Vám, můžeme vytvářet tak krásné a hodnotné dílo.

Věříme, že tyto časy přečkáme a již brzy se společně opět setkáme.

                                                                                                                                                    Vaše Rodina Předbořice

Rozbalování dárků a zimní radovánky

Po, 01/02/2021 - 16:32

Rozbalování dárků a zimní radovánky aneb leden v Domově sv. Zdislavy.

Leden jsme s dětmi začali rozbalováním vánočních dárků, které nám pod stromečkem nechal Ježíšek. Asi jsme byli moc hodní, protože jich bylo opravdu hodně. Za některé jmenujme např. letadlo a domeček pro Barbie, velké pěnové kostky, malý traktor s vlečkou, knížky, video Pat a Mat a jiné.

Venku napadl sníh právě v ten den, kdy jsme si povídali O šťastné sněhové vločce. Sníh se držel opravdu dlouho, a tak jsme mohli téměř celý leden jezdit na saních a bobech. Některé dny byly vhodné i na stavění sněhuláků.

I když letos nebyla tříkrálová sbírka „naživo“, děti si na tuto tradici od loňska pamatují. Pověděli jsme si pár zajímavostí o třech králích - Kašparovi, Melicharovi a Baltazarovi - a společně pro vás nazpívali koledu My tři králové jdeme k vám. Chtěli bychom vám tak právě prostřednictvím této koledy do nového roku popřát hodně zdraví a hojnost Božího požehnání.

Oslavili jsme Leontýnky svátek.
Přivítali jsme v naší školce nové děti, které k nám začnou docházet.

Po odstrojení stromečku jsme hned využili karnevalové nálady ve školce a spustili jsme minisérii školkových karnevalových plesů.

Zavítal mezi nás výtvarník pan Martin Kubát a připravil si pro nás výtvarnou hodinu. Představil nám zajímavou techniku kresby portrétu z profilu. Všichni jsme si náležitě užili kresbu i následné malování svého portrétu. Podle fotky v naší galerii můžete poznat, že se nám to náramně vydařilo.

Na závěr pololetí jsme si rozdali pololetní vysvědčení.

Z důvodu současné situace jsme 22. výročí Domova sv. Zdislavy oslavili 16. ledna jen v úzkém kruhu. 
Mši svatou jsme prožili s otcem Michaelem Jelínkem SDB, duchovním správcem sester na Velkém Újezdu u Moravských Budějovic. Fotografie naleznete v galerii.

Loutkové divadlo a příprava na Vánoce

Po, 01/02/2021 - 15:30

Loutkové divadlo a příprava na Vánoce aneb prosinec v Domově sv. Zdislavy.

V prosinci za námi přijelo loutkové Divadlo Tondy Novotného a ve spolupráci s výtvarnicí Zuzanou Valenovou představilo pohádku O princezně, která se ničeho nebála. Princezna byla svérázná a nebojácná a právě díky své odvaze vyřešila i ty nejrůznější problémy a situace. Touto pohádkou jsme oslavili Žofinčiny páté narozeniny.
Před svátkem sv. Mikuláše jsme společně vykrajovali a pekli perníčky. Mikulášskou nadílku děti dostaly v punčoše plné dobrot.
Když přišel první sníh, šli jsme bobovat, sáňkovat a pořádně jsme si ty sněhové radovánky užili.

Naše vánoční besídka se z důvodu současné situace nemohla uskutečnit v tradičním podání, proto jsme se rozhodli ji pro naše rodiče, příbuzné a kamarády natočit. Besídka obsahovala dvě části. Nejdříve jsme zpívali lidové písně. Použili jsme kulisy a zkusili písničky i dramaticky ztvárnit. Druhá část byla věnována Betlémskému příběhu a zimním básničkám. Vše se dětem povedlo. Fotografie z naší vánoční besídky naleznete v galerii.

Nezaháleli jsme ani v angličtině. Učili jsme se ovoce, hráli jsme pohybové hry a před Vánoci se učili slovíčka z vánočního příběhu. Děti si mohly vybrat postavičku, vystřihnout, vymalovat a nalepit do papírové krabičky, která představovala betlémskou stáj.
Také jsme oslavili jmeniny naší Julinky a čtyři roky naší Leontýnky.
Vyprávěli jsme si příběh o narozené ovečce, které pastýř dá jméno. I my jsme měli ovečky, které jsme si mohli pojmenovat. Naše jména byla zajímavá – Sněženka, Ouško, Kopýtko, Černuška a jiné. Ovečka v příběhu však dostala jméno Obláček.

Děti vyráběly také přáníčka a papírové řetězy na ozdobu stromečku, který Ježíšek přinesl a nazdobil.
Pod ním nám přes vánoční prázdniny nechal spoustu dárků. A co všechno jsme dostali, se dozvíte zas až příště.

Sestry na Vánoce odjely do komunity na Velkém Újezdu u Moravských Budějovic.

Fotografie naleznete v galerii.

Listopad v Domově sv. Zdislavy

St, 13/01/2021 - 14:31

Listopadová témata se točila kolem stromu a padání listí. Děti si jako opravdoví malíři užily malování stromu venku. Předlohou jim byla hrušeň, ale každý ji vyobrazil jinak. Na svůj namalovaný strom si poté natiskly listy. Nasbírali jsme si totiž zajímavě tvarované listy různých velikostí. List jsme pak ze spodní strany natřeli barvou, opatrně přiložili na látku a zakryli listem papíru. Papír opatrně sejmuli a stejně tak opatrně sloupli i list. Kromě těchto dvou výtvarných aktivit jsme razítkovali dětskými razítky a na svatého Martina si každý mohl udělat svého koně s hřívou z vlny.

Začátkem měsíce jsme všichni oslavili naše jmeniny, protože svátek měli všichni svatí.
Na svatého Martina jsme znovu prožili příběh o rozpůlení vojenského pláště (půlka pláště mu musela zůstat, aby mohl vyfasovat opět novou výstroj) a snu o žebrákovi, který se proměnil v Ježíše. Nezapomněli jsme ani na svatou Anežku, naši českou princeznu a řeholnici. Mezi děvčaty příliš velký zájem o vyzkoušení řeholního roucha nebyl, zato kluci si ho chtěli vyzkoušet všichni. To ale bohužel nemohli, protože jsme měli jen oděv pro ženy.

Stromu jsme se věnovali vícekrát. Zkoušeli jsme si ho vytvořit z různých komponentů, třeba z větviček, kůry, listů či kořenů. Házeli jsme listí, zahrabávali se do hromady spadaných listů a také jsme ji přeskakovali. Zkoušeli jsme ve dvojicích, trojicích a dalších -icích vytvořit společně strom. Spojili jsme své síly, abychom náš strom mohli obejmout a zjistit, jak je široký. Také jsme si povídali o tom, že strom je jako náš život. Máme kořeny, kterými jsou naši předkové, my jsme kmen a větve jsou ti, kdo přijdou po nás. Zjistili jsme, že strom je užitečný, neboť ze dřeva se dá vyrobit spoustu věcí. A to, co z něj zůstane? Poslouží k zatopení a ohřátí se.

Pavlíkovi jsme k narozeninám udělali požární auto z látek, které zasahovalo při požáru. Navštívil nás psí fotbalista. S grafickým vzorem jsme se naučili tři písničky – Ach synku, synku, Cib, cib, cibulenka a Pec nám spadla. Tancovali jsme s Míšou Růžičkovou Příšery a Popeláře. A ani tento měsíc jsme nezapomněli „spíkovat“ anglicky. Hráli jsme hru Mr. Stork lost his cap and the cap was blue/green/red... 

Fotografie naleznete zde.

V Domově svaté Zdislavy jsme se připravovali na zimu. Brigádníci nám nařezali, naštípali a složili dřevo.
Všem, kteří nám pomohli, ze srdce děkujeme!

Ke konci měsíce proběhlo tradiční adventní věncování v netradičním stylu. Díky patří Vám, kteří jste přišli, pletli a zdobili. Velké díky také Vám, kteří jste si věnec koupili a tím Domov svaté Zdislavy podpořili.
A na naše výrobky se můžete podívat i v naší galerii.