Zápis ze zasedání farní rady dne 23. března 2012

Zasedání farní rady se konalo na faře v Kovářově, v pátek 23. března od 18 hodin. Přítomní: pan Jiří Soukup, pan Petr Marešovský, paní Ludmila Zajíčková,

paní Marie Robová, paní Marie Wudiová, pan Luboš Bolek a pan Jaroslav Kahoun. Zasedání vedl Řehoř J. Žáček.

Na programu bylo seznámení s ekonomickou situací farnosti: v Předbořicích dokončujeme výměnu dožilých dveří. Celkové náklady byly: dveře do věže a pod věž ze hřbitova 50 tis., hlavní vstupní dveře s větracími okénky 35 tis., zbývají dokončit dveře ze sakristie v hodnotě 10 tis. Dveře zhotovuje pan Josef Křížek z Chyšek, materiálem je dub s kovářskými prvky.

Dalším bodem bylo projednání nutné opravy střechy na faře v Kovářově. Stávající krytiny z azbestocementových šablon je již dožilá, některé prvky se bortí a bude nutné střechu zrekonstruovat. Jde totiž o jediný dům, který jako farnost máme k dispozici k pořádání různých akcí mimo bohoslužby. Bylo navrženo nahradit šablony pálenou krytinou Samba a plechové prvky střechy zhotovit z pozinku s plastovým nástřikem, aby povrch byl bezúdržbový. Budou tedy osloveny místní firmy, které nám tuto záležitost nacení. Další kroky budou rozhodnuty až po stanovení finanční náročnosti stavby.

Dalším bodem byla žádost otce Řehoře o každoroční příspěvek farností do rozpočtu milevského kláštera. Situace je taková, že na pokrytí provozních nákladů zde každoročně chybí značné finanční prostředky a jiné zdroje než příspěvek strahovského kláštera, případně nájemné z milevského muzea, nemá. Takový příspěvek všech námi spravovaných farností by výrazem ocenění služby, kterou zde místní komunita koná. Dále se rozvedl delší rozhovor o ekonomické situaci církve v naší republice a bylo vzneseno přání, aby i farníci byli více informováni o těchto skutečnostech... Příspěvek byl schválen jednomyslně v této výši: Kovářov: 9 tis., Předbořice 5 tis., Kostelec 2 tis.

Dalším bodem byla prosba otce Řehoře o zástup při jednání s pracovníky zeměměřického ústavu při zaměřování některých parcel v KÚ Předbořice, kde probíhá v současné době digitalizace.

Následovalal volná diskuse. Nakonec byl dohodnut termín příštího zasedání na 21. září 2012

Sepsal Řehoř J. Žáček.