Slavnost Božího Těla v Předbořicích a Kovářově

10. června 2012 jsme oslavili slavnost Těla a Krve Páně. Při této slavnosti máme v Předbořicích a v Kovářově průvod obcí, letos v Kovářově navíc devět dětí poprvé přistoupilo k přijetí eucharistie. Byl to tedy den plný slávy.

Vstup do fotogalerieV Předbořicích šlo vše jako obvykle, po mši svaté jsme vyšli na cestu po jednotlivých oltářích, které postavili laskaví věřící z našich řad. Při něm nás doprovázelo mnoho družiček, některé byly tak malé, že s nimi musely jít i jejich maminky. Cestou nám sice začalo kapat, ale více se nerozpršelo, takže jsme mohli průvod šťastně dokončit.

Vstup do fotogalerieV Kovářově jsme pak plánovali také průvod, navíc zde však devět dětí přistoupilo poprvé ke svátosti eucharistie. Byl to pro ně jistě zážitek, který si budou dlouho pamatovat, přejeme jim, aby se jim toto první svaté přijímání stalo dalším krokem na cestě za Pánem Ježíšem.

Po mši svaté jsme chtěli jako obvykle vyrazit na průvod obcí, ale déšť již tak zesílil, že by to nebylo rozumné. Proto jsme uspořádali adoraci v kostele. I tak jsme rádi oslavili ten veliký dar, kterým eucharistie pro nás je.

Sepsal Řehoř J. Žáček.

(kliknutím na kterýkoliv obrázek vstoupíte do fotogalerie)  

Články: